Add Explanation
Add Meaning
$album_name
$date_release
$writer_name
New! Read & write lyrics explanations
 • Highlight lyrics and explain them to earn Karma points.
Rovena Stefa – Burr Te Martuar Dashurova lyrics

Desh m'ra qielli permbi koke
You rrezova e rash n'toke
Kur kuptova se ti m'ke rrejt
Un e mjera kam besu
Paske qen me fmi e gru
Kjo dashni mл, mл kushtoi shtrenjt

Ref... (2)
Njл grua me mallkoi
Burrin e vet kлrkoi
N'at зast kuptova
Burre te martuar une dashurova

Nje fлmij n'telefon
Mua morri nje nat vone
Dua babin ne shpi te vij
I thash qл e kam kuptu
Paske pas fлmij dhe gru
Ik prej meje, familje ke

Ref... (2)
Njл grua me mallkoi
Burrin e vet kлrkoi
N'at зast kuptova
Burre te martuar une dashurova

Ref... (2)
Njл grua me mallkoi
Burrin e vet kлrkoi
N'at зast kuptova
Burre te martuar une dashurovaLyrics taken from http://www.lyricsmode.com/lyrics/r/rovena_stefa/burr_te_martuar_dashurova.html

 • Email
 • Correct
Submitted bymissbei9162


Music Facts about Rovena Stefa and "Burr Te Martuar Dashurova" song

Burr Te Martuar Dashurova meanings

   Write about your feelings and thoughts about Burr Te Martuar Dashurova

   Know what this song is about? Does it mean anything special hidden between the lines to you? Share your meaning with community, make it interesting and valuable. Make sure you've read our simple tips.
   U
   Min 50 words
   Not bad
   Good
   Awesome!

   Featured lyrics

   Explain