Njerezit E Agimeve lyrics by Alida Hisku - original song full text. Official Njerezit E Agimeve lyrics, 2023 version | LyricsMode.com
Request & respond explanations
  • Don't understand the meaning of the song?
  • Highlight lyrics and request an explanation.
  • Click on highlighted lyrics to explain.
Alida Hisku – Njerezit E Agimeve lyrics
Miremengjes, miremengjes dite e bukur kalteron
Mali malin, fusha fushen, zemra zemren zgjon

Si lumenje neper rruge, brigjet jeta rreth tane
Ajrin tend, zerin tim I rremben ne gji

Brezat varg enderruan nje shqipja si ky
Me diellin ne zemer me drite ne sy

Mes agimesh te zjarrta hedh shtat brezi I ri
Si grurin sot mbjell ditet qe vijne

X2: Gezimi I jetes perflaket si vezullim ne çdo skaj
Ne jemi flladi I dites re, jemi agimi I saj

Brezat varg enderruan nje shqipja si ky
Me diellin ne zemer me drite ne sy

Mes agimesh te zjarrta hedh shtat brezi I ri
Si grurin sot mbjell ditet qe vijne

X2: Gezimi I jetes perflaket si vezullim ne çdo skaj
Ne jemi flladi I dites re, jemi agimi I saj

Miremengjes, miremengjes zeri zerit I uron
Dite e re, jete e re vrull te ri kerkon

Ne cdo hap cel nje kenge, kenge dhe nje dashuri
Drejt stacionesh, drejt uzinash ecim une dhe ti

Brezat varg enderruan nje shqipja si ky
Me diellin ne zemer me drite ne sy

Mes agimesh te zjarrta hedh shtat brez I ri
Si grurin sot mbjell ditet qe vijne

X2: Gezimi I jetes perflaket si vezullim ne çdo skaj
Ne jemi flladi I jetes se re, jemi agimi I saj
×Lyrics taken from /lyrics/a/alida_hisku/njerezit_e_agimeve.html

  • Email
  • Correct

Njerezit E Agimeve meanings

Write about your feelings and thoughts about Njerezit E Agimeve

Know what this song is about? Does it mean anything special hidden between the lines to you? Share your meaning with community, make it interesting and valuable. Make sure you've read our simple tips.
U
Min 50 words
Not bad
Good
Awesome!

Post meanings

U
Min 50 words
Not bad
Good
Awesome!

official video

Featured lyrics

0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z